08/2016 - SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Sprawdzenie jachtów i zamknięcie listy

Opublikowany przez w - ·


"Teraz będzie zamykana lista startowa, czy to oznacza że ktoś się nie wyrobi ze zwodowaniem łódki do 11 to będą jakieś konsekwencje? "

1. Zamknięcie listy.
Zamknięcie listy to jednoznaczne określenie. Od 11 września na listę startową nie zostanie dopisany żaden nowy żeglarz. Jeżeli ktoś wybudował setkę i jeszcze nie podjął decyzji o starcie to ma czas właśnie do 11 września.

2. Sprawdzenie jachtów.
Poza wcześniej wymienionymi jachtami (wpis "sprawdzenie jachtów" z 13 VII 2016) które odbyły już rejsy morskie pozostałe jachty będą sprawdzane 10 września w Górkach Zachodnich. Jeżeli podczas sprawdzania pojawią się rzeczy konieczne do poprawienia to nie będzie to oznaczało dyskwalifikacji lecz zostanie ustalony czas na poprawienie niedociągnięć. Jeżeli niedociągnięcia nie zostaną usunięte to jacht nie startuje.

3. Sprawdzenie jachtów żeglarzy którzy jeszcze nie ukończyli budowy.
Jeżeli na początku września na blogach żeglarzy kończących jachty  będzie widać, że komuś brakuje naprawdę niewiele to możliwe będzie niewielkie indywidualne przesunięcie terminu sprawdzenia tych jachtów. Sprawdzenie w porcie Stepnica.

4. Sprawdzenie jachtu budowanego za granicą.
Taka sytuacja została przewidziana na spotkaniu w sierpniu 2014. By nie zwiększać kosztów startu przewidziano, że dla tych jachtów sprawdzianem jest udział w lokalnych morskich regatach i zamieszczenie filmu z regat na blogu. Na  blogu należy pokazać wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem takie które podlegają sprawdzeniu (wpis "sprawdzenie jachtów" z 13 VII 2016).

5. W "Setką przez Atlantyk 2016" startują tylko jachty które zostały poddane sprawdzeniu i ocenione pozytywnie oraz  opływane na morzu.
Wodowania

Opublikowany przez w - ·

W Górkach Zachodnich do Atoma Piotra Czarnieckiego, Igusa Szymona Rubana, Nerwusa Zbigniewa i Kacpra Kaniów dołączyły Aussie Michała Sacharuka, Steel Crazy II Adama Hamerlika i Aleksandra Hanusza oraz Wojownik Rafała Moszczyńskiego http://oceaniczneregatysamotnikow2016.blogspot.com/ . Wszystkie łodki imponują starannością wykończenia. Szymon Ruban jest kolejnym zawodnikiem który zobaczył na gps-ie ponad dziewięć węzłów http://setka3200mil.blogspot.com/ .
Co z pozostałymi?
Opływana na zatoce jest Meluzyna Pawła Plichty http://meluzynaspa.blogspot.com/2016/08/majowka-i-przed-majowka.html . Arek Pawełek zawiezie Quarka bezpośrenio do Sagres. Kuba Raszowski dobrze sprawdził Monę na Bałtyku. Opływane są Giga Lecha Stocha i Tinef Piotra Dobrowolskiego. TJT Jarosława Weteskiego pewnie niedługo zejdzie na wodę. Emily Władysława Wisza długo sprawdzana na Solinie czeka na dotknięcie słonej wody. Lilu 2012 muśnięta atlantycką falą na slipie w Sagres jest przygotowywana przez Marcina Klimczaka do tegorocznego startu.
Budowy jeszcze kilku setek są zaawansowane, trwają intensywne prace.


Nerwus na wodzie

Opublikowany przez w - ·
Jak elegancko dokończyć łódkę i bez pomocy dźwigu włożyć do bagażnika kompletny balast http://setkakacper.blogspot.com/ .
Robert Puchacz buduje i ma coraz większe szanse zmieścić się w czasie http://setkanakoniecswiata.blogspot.com/ . Tymczasem do "grupy pościgowej" dołączył Bogdan Ewiak. Jeżeli zdąży to dokona niemałego wyczynu http://soloprzezatlantyk.blogspot.com/ .
Wojtek Maros pomaga przygotować Quarka http://keessetka.blogspot.com/ .


Nowy-stary zawodnik i najstarsze regaty

Opublikowany przez w - ·
Dziś Marcin Klimczak zgłosił udział w SpA 2016. Powodzenia!
Najstarsze polskie morskie regaty samotników - Regaty Poloneza w tym roku bez setek. Siły i czas trzeba było przeznaczyć na przygotowanie do atlantyckiego rejsu. Walkę zawodników możemy obserwować na http://www.portalzeglarski.com/polonezcup_regaty_poloneza_tracking_2016.html .
Po okrążeniu Christianso Szymon na Puffinie prowadzi w ORC Single i Open II single.


Im bliżej startu tym więcej do zrobienia

Opublikowany przez w - ·
Nerwus pięknieje i jest coraz bliższy wodowania http://setkakacper.blogspot.com/ .
Arek z Wojtkiem montują na Quarku skrzynkę miecza rufowego. Najprościej jak można bez rozbierania kokpitu. Skrzynka została odlaminowa na obłożonym wykładziną profilu miecza. Teraz wystarczy wyciąć "łezki" w dnie i kokpicie, wsunąć skrzynkę, od wewnątrz (przez otwór w grodzi A) wylaminować kołnierze a z zewnątrz zlaminować skrzynkę z laminatem poszycia.
Wyposażanie TJT I Wojownika zbliża się do finału http://oceaniczneregatysamotnikow2016.blogspot.com/ . Na tych pokładach jest się czego trzymać. Dwie razem budowane lecz nie jednakowe setki mają wiele ciekawych rozwiązań.


Pracowity tydzień

Opublikowany przez w - ·
Imponujące postępy Roberta Puchacza  http://setkanakoniecswiata.blogspot.com/ .


Jeszcze o wspólnym rejsie i sprawdzeniu jachtów

Opublikowany przez w - ·
W sprawie wspólnego rejsu po Bałtyku proszę kontaktować się z Piotrem Czarnieckim tel. 508112817. Zbliża się pierwszy termin sprawdzenia jachtów - Świnoujście przed startem do głównego biegu Regat Poloneza (16 sierpnia). Ponieważ nie udało się zawodnikom uzgodnić wspólnie daty sprawdzenia setek w Górkach Zachodnich to wyznaczony zostaje ostateczny termin na sobotę 10 września 2016. Po sprawdzeniu jachtów zawodnicy zostaną wpisani na listy startowe z podziałem na grupy Sport lub Extreme. Kto nie skorzysta z tych terminów może  przedstawić jacht do sprawdzenia w porcie Stepnica na Zalewie Szczecińskim po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.


Grupa pościgowa

Opublikowany przez w - ·
Nie tylko Robert Puchacz goni czołówkę. Przemysław Wosiński http://www.samnaoceanie.pl/2016/08/dach-nad-gowa.html  również zamyka kadłub. Panowie budujcie szybko ale spokojnie i  porządnie. Dotychczas dodatkowo utworzona została grupa dwuosobowa oraz wolna od wielu ograniczeń wyposażenia kategoria Sport.  Nie będzie również tak, że gdy komuś zabraknie tygodnia to będzie musiał zrezygnować ze startu z przyczyn formalnych. Powodzenia!


Terminy, transport i pogoń

Opublikowany przez w - ·
Zgodnie z regulaminem setki sprawdzamy przed startem do tegorocznych Regat Poloneza. Ten termin jest nadal aktualny. Tych którzy zjawią się z łódką w Świnoujściu proszę o wiadomość i uzgodnienie dokładnego czasu i miejsca z  tygodniowym wyprzedzeniem.
Na prośbę żeglarzy którzy nie mogą na czas dotrzeć do Świnoujścia odbędzie się sprawdzenie jachtów w Gdańsku w drugiej połowie sierpnia przed wspólnym bałtyckim rejsem setek. Dokładną datę i miejsce ustalają między sobą zainteresowani zawodnicy, koordynuje Piotr Czarniecki. Proszę o wiadomość z tygodniowym wyprzedzeniem. Wielkie podziękowania dla Piotra który nie musi już testować Atoma jednak płynie chcąc pomóc kolegom.

Pilne. Wszyscy zawodnicy zainteresowani nieodpłatnym transportem jachtu do Lizbony proszeni są o niezwłoczny kontakt z  Adamem Hamerlikiem.

Samostery, zejściówki, powierzchnie przeciwślizgowe, uchwyty - trwa wyposażanie zbudowanych kadłubów. Jeszcze Robert Puchacz w pięknym stylu goni czołowkę i ma szansę zdążyć  http://setkanakoniecswiata.blogspot.com/  . Wytrwałości!


Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego