06/2016 - SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Czy solar jest niezbędny?

Opublikowany przez w - ·
W roku 2012 na Małej był zainstalowany niewielki panel solarny oraz akumulater a na Skwarku cała energia elektryczna pochodziła z zapasu paluszków. To drugie rozwiązanie jest najprostsze, potencjalnie bezawaryjne i najtańsze. Jeżeli łódkę chcemy wyposażyć w pasywny AIS włączany tylko na czas snu to jego zapotrzebowanie może zaspokoić jeden naładowany przed startem akumulator (sprawdźcie np. bardzo oszczędny AIS-radar NASA). Co jednak z zasilaniem yellowbricka? Które urządzenie będzie na setkach? Rzecz jest już wyjaśniona. Załączam korespondencję Arka Pawełka z Tomaszem Falbą.

Przesylam maila z informacja w sprawie trackingu.
Może wrzucić to na strone, jakby ktos mial podobny dylemat, jak ja, czyli ile pradu zeżre YB ;)  Nie musze kupowac baterii slonecznej i akumulatora :)
Pozdrawiam!
Arek

Witam,
Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie częstotliwości trackingu, ale orientowaliśmy się wczoraj i (przy założeniu sześciu aktualizacji pozycji w ciągu doby) bateria powinna starczyć na 200 dni.
 Pozdrawiam - Tomasz Falba, kierownik Biura Prasowego Pomorskiego Związku Żeglarskiego, red. nacz www.zeglarski.info


Zaproszenie do udziału w Baltic Polonez Cup Race

Opublikowany przez w - ·

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do I Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Baltic Polonez Cup Race 2016
Dokumenty do pobrania tu:
http://portalzeglarski.com/news_polonezcup_regaty-poloneza,6749.html
Krzysztof Krygier


Powoli klaruje się liczba uczestników

Opublikowany przez w - ·
Cztery lata temu na liście startowej było w różnych okresach łącznie sześciu żeglarzy. Powstały cztery setki: Lilla My, Skwarek, Lilu 2012 i Emily. Przez Atlantyk popłynęły dwa jachty.
Miesiąc temu skończonych było 12 jachtów a budowy kolejnych ośmiu były zaawansowane w stopniu dającym szanse na ukończenie łodek w terminie. W ciągu tego miesiąca prace posunęły się zauważalnie na czterech setkach http://setkakacper.blogspot.com/ , http://maddalenasailingyacht.blogspot.com/ , http://www.samnaoceanie.pl/ , http://oceaniczneregatysamotnikow2016.blogspot.com/ .
Quark odjechał z Miłowa i szczęśliwie dotarł do Jelenina. Małe jachciki mają wiele zalet. We dwóch bez wciągarki wrzuciliśmy łódkę na przyczepę. Popłynie na Quarku Arek Pawełek.


Budowy i treningi

Opublikowany przez w - ·
TJT Jarosława Weteskiego zbudowana ! Bardzo ciekawa koncepcja wnętrza http://oceaniczneregatysamotnikow2016.blogspot.com/. Adam Złoty rozpoczął poszywanie Maddaleny http://maddalenasailingyacht.blogspot.com/ . Błyszczy świeży lakier na Nerwusie Zbigniewa i Kacpra Kaniów. Przemysław Wosiński poszył burty, obło i dno http://www.samnaoceanie.pl/ .
Na Bałtyku trenuje Piotr Czarniecki (Atom). Piotr Dobrowolski na  Tinef żegluje z kolegą dookoła Rugii, potem samotny przeskok do Gdańska i start w dwuosobowych regatach do Windawy. W tym wyścigu na trasie 400 mil wystartuje również Kuba Raszowski na Monie.


Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego