05/2016 - SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Kilka liczb

Opublikowany przez w - ·
Kilka liczb. Bezpośrednio przed Regatami Poloneza sprawdzamy jachty, 11 września zamknięcie listy startowej. Czas więc na pierwsze podsumowania. Do Polski z Australii płynie w kontenerze "Aussie". Marcin Klimczak w 2012 w Sagres uznał, że nie jest jeszcze przygotowany. Teraz chce wpisać się na listę w ostatnim momencie, gdy "Lilu" na pewno będzie gotowa.
Razem jest już zbudowanych 12 setek z czego 11 było na wodzie.
Na dwóch setkach prace są mocno zaawansowane, kadłuby są już zamknięte.
Trwają intensywne prace przy poszywaniu czterech kolejnych kadłubów.
Na następnych dwóch setkach ukończono wykonanie zładu, tu pozostało najwięcej pracy - jeszcze około dwieście godzin. Łącznie jest 20 jachtów które mają szanse na zbudowanie i wypróbowanie w terminie.
Czytajcie blogi i trzymajcie kciuki za upór i wytrwałość walczącej z czasem ósemki.


Do poprawki.

Opublikowany przez w - ·
Do poprawki. Na blogu http://setkaatlantyk.blogspot.com/  zamieściłem kilka uwag dotyczących ważnych dla bezpieczeństwa spraw technicznych.


Czasu coraz mniej

Opublikowany przez w - ·
Nadszedł czas gdy lista startowa zaczyna się skracać. Tym którzy nie zdążą życzymy dobrego przygotowania do następnej edycji. Kibicujemy tym którzy jeszcze mają szanse dołączyć do już niemal gotowych kolegów. Postępy prac widać na blogach http://www.samnaoceanie.pl/ Przemysława Wosińskiego, http://setkanakoniecswiata.blogspot.com/ Roberta Puchacza, http://maddalenasailingyacht.blogspot.com/ Adama Złotego oraz http://setkakacper.blogspot.com/ Kacpra i Zbigniewa Kaniów. Czasu nie zostało wiele. Ostateczny przegląd jachtów bezpośrednio przed Regatami Poloneza. Powodzenia.
Proszę o uzupełnienie blogów. Przypominam o umieszczeniu na blogach logotypów Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz Żeglarski.info, patronów SpA 2016 dzięki którym postępy zawodników będzie można obserwować w systemie Yellowbrick. Taka jest umowa i dotyczy wszystkich startujących. Wzory logotypów znajdują się we wpisie "Traking" z 21 kwietnia.


Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego