04/2016 - SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

(i)

Opublikowany przez w - ·
Jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć stojącym na wodzie "Still Crazy" i radością jego załogi gdy przyszła wstrząsająca wiadomość. Zmarł Piotr Poprawski. Wielki żal. Wyrazy współczucia dla bliskich Piotra.


Wiadomość od Arka

Opublikowany przez w - ·
Miła wiadomość od Arka Pawełka. Organizatorzy Jester Challenge zgodzili się na udział Arka w edycji 2017 na Setce. Popłynie na zbudowanym przez Tomka Quarku. Będzie to najmniejsza łódka w historii imprezy. Przypomnijmy, że dotychczas  brały w niej udział jachty o długości od dwudziestu do trzydziestu stóp. Przed Arkiem bardzo intensywny rok. Obok spraw najważniejszych (trzymamy kciuki) musi znaleźć czas na przygotowanie Quarka, start w Setką przez ATlantyk 2016 a następnie Jester Challenge 2017 z Plymouth do Baltimore w Irlandii. Powodzenia!


Traking

Opublikowany przez w - ·
Mamy dobrą wiadomość dla zawodników i obserwatorów. Będzie traking taki jak na największych żeglarskich imprezach.
W środę 19 kwietnia w Gdynii podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim reprezentowanym przez Prezesa Pana Bogusława Witkowskiego. Rozmowy rozpoczęły się jeszcze w lecie 2015. Związek wyposaży zawodników w yellowbricki i zapewni obsługę trakingu na portalu Żeglarski.info.
PoZŻ został PATRONEM HONOROWYM regat SETKĄ przez Atlantyk 2016 a Żeglarski.info Portal Informacyjny (www.zeglarski.info) został PATRONEM MEDIALNYM SpA 2016.
Proszę zawodników o uzupełnienie blogów oraz podanie kontaktu (mail, telefon) Panu Tomaszowi Falbie tomasz.falba@zeglarski.info, załączam również logotypy do umieszczenia na Waszych stronach i blogach.


Wycofanie

Opublikowany przez w - ·
Z SpA 2016 wycofał się Maciej Kurowski. Uznał iż, nie ma już dość czasu by ukończyć łódkę i odpowiednio się przygotować. Budowę setki kontynuuje, postępy prac można obserwować na http://osbaro.pl/.


Z Polski i Australii

Opublikowany przez w - ·
Dzieje się niemało. Nerwus zyskał laminat w kokpicie http://setkakacper.blogspot.com/. Powstają samostery. Szymon Ruban montuje na pawęży płetwy z nastawnym kątem natarcia http://setka3200mil.blogspot.com/.
Aussie wyrusza do Polski. Kibicowaliśmy Michałowi Sacharukowi gdy w Australii budował swoją Setkę. Powstała pięknie
zrobiona łodka. Dzisiaj Aussie jest już w kontenerze i niedługo dołączy do Setek trenujących na Bałtyku.
Płetwy na pawęży

Opublikowany przez w - ·
Zgodnie z regulaminem istnieje dowolność w doborze i ukształtowaniu płetw stabilizujących. Może to być miecz rufowy, szybrowe bądź obrotowe płetwy na pawęży lub cokolwiek wymyślicie. Pamiętajcie tylko o konieczności odpowiedniego wzmocnienia kadłuba w miejscu mocowania płetw zawieszonych na pawęży. Podobnie jak to ma miejsce dla steru. Jeżeli płetwa trafi na przeszkodę to powinna się unieść lub nawet ułamać a kadłub ma pozostać nieuszkodzony. To szczególnie ważne gdy płetwy nie są uchylne. Atom Piotra Czarnieckiego ma już odpowiednio mocne węzłówki wiążące przez pawęż jarzma szybrowych płetw z dnem kadłuba . Warto przeczytać całą relację Piotra http://setkanaatlantyku.blogspot.com/.
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego