11/2017 - SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Odwracanie Dużego Atoma

Opublikowany przez w - ·
Dzisiaj ważny dzień na budowie jachtu Piotra Czarnieckiego. Kadłub 10m x 3,7m (Pasja 10) stanął w normalnej pozycji. Obracanie przy pomocy HDS-u przebiegło sprawnie i bez strat. Gdy wszystko dobrze pójdzie Duży Atom prowadzony przez Piotra za trzy lata popłynie przez Atlantyk towarzysząc regatom i ubezpieczając łódki startujące
w SpA 2020.


Powierzchnie kadłuba wyprowadzone przy pomocy mikrobalonów i żywicy. Temperatury są już zbyt niskie by położyć podkład epoksydowy. Malowanie poczeka na wiosnę.


Pasy trzymają.


Teraz powoli i delikatnie


Gotowe. Duża rzecz. Gratulacje!


Wyjmowanie wręgów montażowych


Jest przestrzeń


Wypłaszczone burty zostały wcześniej przygotowane i zamontowane w postaci paneli pokrytych jednostronnie cienkim laminatem. To duże uproszczenie i oszczędność czasu.


III edycja Setką przez Atlantyk

Opublikowany przez w - ·
Rok temu wystartowaly drugie regaty Setką przez Atlantyk. Dziesięciu żeglarzy walczyło fantastycznie odnosząc wielki sukces. Przepłynęli ocean na samodzienie zbudowanych 5-metrowych jachtach. Na tak niewielkich łodziach osiągnęli czasy przejścia do jakich w historii żeglarstwa nikt się nawet nie zbliżył. Tak jak cztery lata wcześniej Setki nie zawiodły. Dotychczas już trzynastokrotnie pokonano na nich ocean, jedenaście razy ze wschodu na zachód i dwa razy w przeciwnym kierunku. Za trzy lata start do trzeciego wyścigu przez Atlantyk. Pierwszym na liście zgłoszeń jest Zbigniew Kania. W SpA 2016 startował wraz z synem Kacprem w pięknym stylu dopływając do Teneryfy. Dalej Kacper Kania popłynął na Nerwusie samotnie. Teraz kolej ojca. Powodzenia!


Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego