SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Czas na zmiany

Opublikowany przez w - ·
Organizację SpA przekazuję grupie żeglarzy. Wszyscy brali udział w  ostatniej edycji regat. Co roku planowana jest jedna duża cykliczna setkowa impreza, koronny wyścig przez Atlantyk co cztery lata. Więcej napiszą już organizatorzy. Pierwsza zmiana - stronę Setką przez Atlantyk na Fb poprowadzi teraz Arek Pawełek.
Powodzenia!
J.M.

Kalendarz docelowy SpA

1. Co cztery lata (lata parzyste) w listopadzie Setką przez Atlantyk. Trasa długości ok. 3600 mil z południowej Portugalii na Karaiby z postojem na Wyspach Kanaryjskich (Sagres - Santa Cruz de Tenerife - Martynika). Tylko samotnicy.

2. Co cztery lata w lipcu, pomiędzy SpA, Setką na Azory. Trasa długości ok. 2000 mil, Porto - Horta - Porto. Samotnicy i załogi dwuosobowe.

3. Lata nieparzyste w lipcu, Setką na Alandy. Trasa długości ok. 1000 mil, Świnoujście - Maarianhamina - Świnoujście. Samotnicy i załogi dwuosobowe.


Lech Stoch opowiada o starcie w SpA 2016

Opublikowany przez w - ·
Bardzo ciekawy numer Wiatru. Lech Stoch opowiada o swoim żeglowaniu i starcie w SpA 2016, Szymon Kuczyński zapowiada wielki rejs, ...   http://magazynwiatr.pl/pdf/MagazynWiatr_06_2017.pdf


Wspomnienia

Opublikowany przez w - ·

Wszystkie setki dotarły szczęśliwie do kraju. Ostatni odebrał swoją Lilu 2012 Marcin Klimczak. Teraz czekamy na relacje zawodnikow. Na blogu http://stillcrazy2.blogspot.com/ Adam Hamerlik wraz z Aleksandrem Hanuszem dotarli już do mety. Filmy nakręcone przez załogę Still Crazy II znajdziecie na profilu fb Adama Hamerlika i na https://www.facebook.com/setkaprzezatlantyk.setka.


Quark wraca do domu

Opublikowany przez w - ·
Arek odebrał Quarka, bez uszkodzeń. Gdzieś na oceanie zamknięta w kontenerze zostaje jeszcze Lilu.
Setką przez Atlantyk 2016 na Wiatr i Woda 2017

Opublikowany przez w - ·
W najbliższą sobotę 18 marca o godzinie 1500 na targach Wiatr i Woda uczestnicy opowiedzą o regatach Setką przez Atlantyk. Przed halą targową będzie można zobaczyć "Atoma", wzorowo wykonaną Setkę A, na którym Piotr Czarniecki odbył wiele rejsów bałtyckich i przepłynął Atlantyk.
Już gotowySpotkanie w porcie

Opublikowany przez w - ·

Odbieranie Setek zajęło niemal cały dzień. Przeciągały się formalności. Łódki dotarły nieuszkodzone. Kilka zdjęć Michała Sacharuka.
Marcin Klimczak na mecie (już za chwilę)

Opublikowany przez w - ·
Przepłynął Atlanyk. Siedemdziesiąt dwa dni samotnej żeglugi. Od Sagres pokonał ponad cztery tysiące mil. Lilu nie zawiodła. Dmuchało. W tym roku pasat był wyjatkowo mocny. Najwyższe fale sięgały ośmiu metrów. Pierwszy etap Sagres - Teneryfa Marcin pokonał w piętnaście dni a drugi Teneryfa - Martynika w pięćdziesiąt siedem dni. Wielka przygoda. Wielkie gratulacje!
Do formalnego przejścia mety zostało jeszcze kilkanaście mil. Tracking znowu działa:  http://yb.tl/pzz_spa2016
 

Marcin i Lilu na Teneryfie                                                            fot. Piotr Czarniecki


Mocny finisz Marcina Klimczaka

Opublikowany przez w - ·
Prąd Północnorównikowy już nie pomaga Lilu. Skręcił na północny zachód, biegnie wzdłuż łańcucha Karaibów ku Florydzie by dołączyć do wód tworzących Golfsztrom. Rozległy wyż rozciagnięty w poprzek niemal całego Atlantyku wzmacnia pasat. Dmucha. Dzisiaj sześć stopni Beauforta. Od jutra będzie piątka. Fale urosły do średnio trzech metrów. Największe sięgają dwa razy wyżej. Mocna i piękna końcówka. Do mety mniej niż 300 mil.
Pogoda;


Pożegnanie z Martyniką

Opublikowany przez w - ·
Fotografie Arka Pawełka


Lilu zanurzona w pasacie

Opublikowany przez w - ·
Pozostało już tylko sześćset pięćdziesiąt mil. Delikatny pasat. Cztery stopnie Beauforta i dwadzieścia pięć Celsjusza. Dwumetrowe fale, czasami obłok schowa słońce. Marcin smakuje każdą falę - zauważa Arek. Tak będzie prawie do końca tygodnia. Potem ma dmuchnąć mocniej, urosną fale, więcej chmur przykryje niebo.
Pogoda;


Dalej
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego