SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Wielkie wyzwania i wielkie marzenia

Opublikowany przez w - ·
W 2010 roku Alessandro Di Benedetto rozbił bank. Opłynął Świat na południe od Przyladka Dobrej Nadziei, Leeuwin i Hornu bez zawijania do portów, na adaptowanym jachcie klasy mini o długości 6,50 m. Rejs trwał 268 dni. Był to wyczyn przełamujący sposób myślenia o żeglowaniu w ryczących czterdziestkach.
Niespełna miesiąc temu 17 maja swój wielki rejs zakończył Szymon Kuczyński. Płynął 270 dni. Duża część trasy prowadziła w pięćdziesiątkach. Atlantic Puffin Szymona jest dotychczas najmniejszym jachtem  na tej drodze, ma 6,36 m długości.http://www.zewoceanu.pl/
Przedwczoraj 10 czerwca wyruszył z La Rochelle mieszkający we Włoszech, pochodzący z Bułgarii Ivan Dimov. Jego Minnie to  skrócony do 5,99 m jacht typu Coco 650 ze zmienionym takielunkiem. https://skipperlib.com/. (Rejs przerwany po przejściu Biskajów).
Z Irlandii wyruszył 79-letni Sven Yrvind. Zbudował bardzo nietypową łodź o długości 5,76 m i szerokości 1,04 m. Na podobnej konstrukcji w 2011roku przepłynął z Irlandii na Martynikę. http://www.yrvind.com/tracker/ . (Rejs przerwany po dopłynięciu do Porto Santo w archipelagu Madery).
Arek Pawełek szykuje do rejsu 5-metrowego Quarka. Na czym będzie polegało dostosowanie Setki do tej wyprawy pokazano na rysunku kilka wpisów niżej. https://www.facebook.com/Arkadiusz-Pawe%C5%82ek-Kapitan-Przygoda-546958575373807/

To nie Setki ale trasa ta sama którą planuje Arek na Quarku. Nostalgiczna impreza Golden Globe 2018 https://chevaliertaglang.blogspot.com/2018/06/golden-globe-2018.htmlAussie ma nowego właściciela

Opublikowany przez w - ·
To jedna z najlepszych i najszybszych Setek. Na Aussie Michał Sacharuk płynąc z Teneryfy na Martynikę uzyskał średnią 120 mil na dobę. Nowy armator ma ambitne plany, Aussie wróci na ocean. Michał uleczy smutek budując Ósemkę.Zasady SpA 2020

Opublikowany przez w - ·

Na stronie http://www.maderski.pl/setk--przez-atlantyk-2020.html jest już regulamin SpA 2020 oraz sposób zgłaszania. Jest również wersja angielska, SpA wzbudziły zainteresowanie nie tylko w Polsce. Jachty bez zmian, startują Setki A i B-A. Najważniejsza zmiana w porównaniu do drugiej edycji SpA to rezygnacja z grupy dwuosobowej.


Arek Pawełek dookoła

Opublikowany przez w - ·

Rejs Arek zaczął planować zaraz po powrocie ze SpA 2016. Trasa - non-stop wokół trzech przylądków. Jacht - Quark, setka na której płynął przez Atlantyk. Na jachcie zostanie zamontowana niewielka sterówka oraz będzie założony wewnętrzny sztag dla foka sztormowego.  Cele - ustanowić nowy rekord wielkości jachtu, ustanowić nowy rekord prędkości. Tu dwa wywiady z Arkiem https://www.youtube.com/watch?v=709JxSZvtDg&modestbranding=1 ,6 lat

Opublikowany przez w - ·

W czasie ostatnich sześciu lat Szymon Kuczyński wybudował dwa jachty. Wygrał Setką przez Atlantyk. Samotnie, trasą pasatową opłynął świat na najmniejszym jachcie w historii polskiego żeglarstwa. Samotnie, bez wchodzenia do portów, opłynął świat najtrudniejszą drogą w wokół trzech przylądków, na najmniejszym jachcie w historii światowego żeglarstwa. Do mety drugiego kółka pozostało 260 mil. Czytajcie Zew Oceanu.


Poznajmy Michała Przywuskiego

Opublikowany przez w - ·
Przepłynął samotnie Atlantyk z Karaibów przez Bermudy i Azory do położonego niedaleko Lizbony Cascais. To był trzynasty rejs przez Atlantyk na Setce. Szczęśliwa trzynastka. Jachty, morze, ocean, są po to by przynosiły radość.


"Horn" - nowa książka Arkadiusza Pawełka

Opublikowany przez w - ·

Dwadzieścia lat temu Arek Pawełek jako drugi w historii przepłynął Atlantyk pontonem. O rejsie opowiedział w świetnej książce "Cena strachu - pontonem przez Atlantyk". Dziesięć lat później Arek opłynął jako pierwszy pontonem najsłynniejszy z przylądków. "Horn" to 200 stron fascynującej opowieści o tej wyprawie. Arek udostępnił książkę w postaci bezpłatnego e-booka:


Miłej lektury.


Nowe filmy Piotra

Opublikowany przez w - ·

Po regatach

Opublikowany przez w - ·

Rok temu Kacper Kania, Michał Sacharuk, Arek Pawełek, Piotr Czarniecki, Robert Puchacz, Lech Stoch, Adam Hamerlik i Aleksander Hanusz wysłali już swoje setki do Polski. Do mety zbliżał się Marcin Klimczak. Kończyły się emocje. Kończyły się SpA 2016. Co dzisiaj planują uczestnicy. Zbigniew Kania poprowadzi Nerwusa przez Atlantyk w 2020. Piotr Czarniecki buduje 10-metrowy jacht by popłynąć w rodzinny wielki rejs. Marcin Klimczak przygotowuje się do rejsu dookoła. Pożegluje 8-metrową sklejkową łódką. Jak mówi, rejs na Lilu dał mu pewność, że może to zrobić.


Horn coraz bliżej

Opublikowany przez w - ·
Pewnie wszyscy obserwujecie https://share.garmin.com/atlanticpuffin najważniejszy rejs od wielu lat. Doskonała taktyka i prędkości. Ostatni wpis Szymona "Pan Pacyfik zapukal w okno. Chyba sie zegna. Bujnelo 90 stopni plus. Nawet top masztu sie zamoczyl. Ostatnie dni na S to bedzie ostra imprezka pozegnalna. Sprzatam". Trzymamy kciuki.


Dalej
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego