Sprawdzenie jachtów i zamknięcie listy - SpA - sprawy bieżące - Janusz Maderski JACHTY - BUDOWA, KONSTRUKCJE

Przejdź do treści

Menu główne:

Sprawdzenie jachtów i zamknięcie listy

Opublikowany przez w - ·


"Teraz będzie zamykana lista startowa, czy to oznacza że ktoś się nie wyrobi ze zwodowaniem łódki do 11 to będą jakieś konsekwencje? "

1. Zamknięcie listy.
Zamknięcie listy to jednoznaczne określenie. Od 11 września na listę startową nie zostanie dopisany żaden nowy żeglarz. Jeżeli ktoś wybudował setkę i jeszcze nie podjął decyzji o starcie to ma czas właśnie do 11 września.

2. Sprawdzenie jachtów.
Poza wcześniej wymienionymi jachtami (wpis "sprawdzenie jachtów" z 13 VII 2016) które odbyły już rejsy morskie pozostałe jachty będą sprawdzane 10 września w Górkach Zachodnich. Jeżeli podczas sprawdzania pojawią się rzeczy konieczne do poprawienia to nie będzie to oznaczało dyskwalifikacji lecz zostanie ustalony czas na poprawienie niedociągnięć. Jeżeli niedociągnięcia nie zostaną usunięte to jacht nie startuje.

3. Sprawdzenie jachtów żeglarzy którzy jeszcze nie ukończyli budowy.
Jeżeli na początku września na blogach żeglarzy kończących jachty  będzie widać, że komuś brakuje naprawdę niewiele to możliwe będzie niewielkie indywidualne przesunięcie terminu sprawdzenia tych jachtów. Sprawdzenie w porcie Stepnica.

4. Sprawdzenie jachtu budowanego za granicą.
Taka sytuacja została przewidziana na spotkaniu w sierpniu 2014. By nie zwiększać kosztów startu przewidziano, że dla tych jachtów sprawdzianem jest udział w lokalnych morskich regatach i zamieszczenie filmu z regat na blogu. Na  blogu należy pokazać wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem takie które podlegają sprawdzeniu (wpis "sprawdzenie jachtów" z 13 VII 2016).

5. W "Setką przez Atlantyk 2016" startują tylko jachty które zostały poddane sprawdzeniu i ocenione pozytywnie oraz  opływane na morzu.
Brak komentarzy

Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego